Kodėl neturime laiko meditacijai ir kur prarandame energiją?

27/12/2023

Pokalbis su meistru Tailande apie gyvybinės ir seksualinės energijos praradimus, moters atsistatymą po gimdymo, su kuo susijęs šuolaikio žmogaus pasiteisinimas, kad jis neturi laiko meditacijai. Plačiau interviu transkripcijoje žemiau arba klausykite pokalbio video skiltyje. 

  • Meistre Čija, noriu, kad daugiau papasakotumėt apie DAO praktikas. Koks yra gydomųjų Dao praktikų tikslas?
  • Mes galime padalinti į kelis lygius, pradinius lygmenis: kad būtume sveikesni ir būtume laimingesni. Nes daosizme tikima, kad kai mes ateiname į šį pasaulį, mes gauname sielą ir dvasią. Ir daosizme sakoma, kad jos gyvena mūsų organuose, nes organai yra kaip talpos, konteineriai, tad DAO teigiama, kad siela ir dvasia gyvena organe, taip išeina, kad organas jų atžvilgiu yra kaip sielos ir dvasios tėvai. Jei tėvai yra silpni ir serga, negauna maisto valgyti – jūs neturite galimybių rūpintis savo vaikais, savo siela ir dvasia. O daugelis žmonių mąsto taip, kad dvasinėse praktikose kūnas yra nesvarbu. Ne, tada tu niekur nenueisi, jei tavo kūnas silpnas ir ligotas, tai... Kaip kad Jėzus yra pasakęs – "kūnas yra Dievo šventykla". O šventykloje jūs turite organus, turite altorių, viskas ten, bet stogas kiauras, per stogą lyja, varva, per stogą šviečia saulė – tokia šventykla ilgai nestovės, su ja viskas baigta. Todėl Dao praktikose sakoma, kad tapk sveikas, būk laimingesnis, ir dabar, kai mes turime stiprų, sveiką kūną, jūs galite pradėti maitinti ir mokinti savo sielą ir dvasią. Ir čia visas pagrindas, Dao sakoma, kad mes atėjome iš visatos. Visose religijose siekiama būti vienyje su Dievu, noriu susijungti su Dievu. Dao praktikose tiesiai einama prie šio klausimo, naudojama galima sakyti dvasinė technika, kuri duoda labai aiškius žingsnius 1, 2, 3 kaip tai padaryti.
  • Ar visi gali tai praktikuoti?
  • Taip.
  • Nes visi turi organus?
  • Tikrai taip (juokiasi).
  • Dao yra ryšys tarp žmogaus ir gamtos, tiesa? Daug žmonių tai išgirdę nusprendžia kad tai paprasta, man patinka pasivaikščioti miške, dirbti darže ar sode, aš jau turiu ryšį su gamta. Koks yra skirtumas, kai atliekamos čigong/ ciguno praktikos, kai praktikuojamos Dao praktikos?
  • Dao praktikose mums svarbiausia užmegzti ryšį, nes viskas, kas yra aplink mus, yra sąsajos/nuorodos. Pavyzdžiui, širdis, arba sakykim kepenys, mes joms suteikiame žalia spalvą, kepenys yra susijusios su medžio elementu – tai gamta. O toliau tu susijungti su visata, su visa didžiule visata, supranti, nes viskas yra nuorodos, sąsajos. Sakykim, inkstai turi sąsają su vandeniu, na o vandens mes aplink turime daug: ežerai, upės, upeliai, jūros ir vandenynai. Taigi mes turime sąsajas su viskuo aplink mus, tai vandens elementas, tai gamta, bet tu turi surasti tą sąsają ir susijungti su ja.
  • Mes turime gamtą savyje
  • Teisingai, tu turi visas nuorodas savyje. Toliau plaučiai, plaučių elementas yra metalas, Dao šį elementą dar sieja su lietumi ir ežerais, nes kai lietus lyja kalnuose, jis išplauna metalą. Kiekvieną kartą po lietaus randami metalai upėse ar ežeruose, tokia ta sąsaja su gamta. Žemė ant kurios mes stovime yra susijusi su blužnimi, širdis susijusi su ugnimi. Dao praktikose sakoma, kad jie papildo, remia vienas kitą. Kaip kad medis padeda ugniai, kad ji degtų, o kai medis dega, jis sukuria energiją, "či", "praną", gyvybinę energiją, dvasią. Tačiau kai medis pavirsta pelenais – jie nukeliauja į žemę, pavirsta žeme. Jei kasi žemę – rasi metalą, metalas pritraukia dar daugiau vandens, tai inkstų elementas, o vanduo pamaitina medį, kad jis augtų. Jei jūs išstudijuosite šį ryšį su gamta, ir kad šis ryšys būtų kaip nenutrūkstamas ciklas – tada elementai augs. Jei tarp elementų bus kova – organai perkais, sirgs.
  • Šiais laikais žmonės dažnai skundžiasi, kad jie labai užsiėmę, kad neturi laiko meditacijai, ką jūs jiems galite pasakyt?
  • Žmonės tokie užsiėmę todėl kad, kaip sakoma daosizme, jie patys nežino, ko jie nori. Ir Dao sakoma, kad visų pirma turėtumėte pažadinti šviesą savyje, ji suteiks išminties ir žinojimo. Kai jūs turite išminties, jūs galite mąstyti ir atlikti užduotis daug greičiau, ir jūs nebe tokie užsiėmę. Kartais mes per daug nerimaujame, mes priimame klaidingus sprendimus ir tada galvojame, kad ne, aš to ar ano nedarysiu. Pradedam galvoti, kad gal išvis kažko nedarysim. Mes per daug jaudinamės, per daug nerimaujame, per daug rūpinamės – praleidžiame labai daug laiko tame nerime, nepasitikėjime kitais, nepasitikėjime žmonėmis, nes nėra išminties, nėra žinojimo, nėra energijos. Mes prarandame seksualinę energiją, prarandame organų energiją, prarandame smegenų energiją, sukiesi beprotybės rate, kol susergi. Dao praktikose sakoma, kad jei tu neturi laiko kultivuoti savo energijos ir investuoti į savo sveikatą bei gerovę, tada ateis diena, kai miegosi labai brangioje lovoje, labai brangioje, ir tada jau turėsi laiko, gulėsi lovoje ligoninėje ir neturėsi ką veikti. Turėsi marias laiko, čia daoistai sakytų, kad tai ne itin protingas pasirinkimas - protingi žmonės investuoja į savo sveikatą.
  • Kaip neprarasti energijos?
  • Daoizme sakoma, kad visų pirma turi suprasti natūralų kūrimo ratą, energijos judėjimo principą ir sukti energiją ratu. Tokiu būdu nueinama į savo vidų, nebebūname tokie "išsibarstę", sugrįžtame į savo kūno išmintį. Žmonės per daug išsiblaškę, "išsibarstę", kai žmonės pernelyg išsiblaškę – tai nutraukia per daug energijos. Tuo tarpu kai mes grįžtame atgal į kūno išmintį – jūs turite žinojimą, išmintį, jūs nepraradinėjate energijos, padarot daug darbų ir dar lieka laiko.
  • Svarbi Universal Healing Tao praktikų dalis yra seksualinės praktikos, gydomoji tao meilė, kaip šios praktikos gali pakeisti santykius tarp vyro ir moters, tarp sutuoktinių?
  • Daosizme sakome, kad tai, kaip žmonės supranta seksą, ypač vyrai, jie supranta tik vieną dalyką – jie nori sekso ir ejakuliacijos. Tuo tarpu Dao praktikose sakoma, kad kai mes ejakuliuojame, mes galvojame, kad patiriame orgazmą, bet iš tiesų orgazmas įvyksta prieš ejakuliaciją. Daoizme mes kalbame tiesiog apie ejakuliaciją, bet daugelis žmonių jų neatskiria. Žmonės turi pradėti atskirti orgazmą nuo ejakuliacijos, jūs galite turėti labai daug orgazmų ir galite kontroliuoti, visai neejakuliuoti arba ejakuliuoti tam tikrais laiko intervalais pagal rekomenduojamą lentelę, kas kelias dienas priklausomai nuo amžiaus – tai ilgaamžiškumo praktika. Jūs galite gyventi ilgiau, nebūtina kaskart ejakuliuoti. Pasitelkus gydomosios tao meilės, seksualines praktikas... Jau prieš kelis tūkstančius metų buvo užrašyta, kad galima panaudoti susijaudinimo, orgazmo ir meilės energijas apjungiant jas tarpusavyje ir panaudojant savęs gydymui. Dabartiniais laikais vakarų mokslas atrado tai kitu kampu, jie teigia, kad DNR atsinaujinimui reikalingas susijaudinimas, orgazmas, meilės ir atjautos energija. Kai šios energijos apsijungi į vieną visumą – tai tampa meilės vibracija ir padeda ląstelėms dalintis, kai DNR nebeatsinaujina, mes mirštame, labai greitai. Kodėl? Nes nebėra naujų ląstelių, todėl ir mirštame. Taigi todėl... senais laikais atrado, kad kai mes labai mylimės, labai daug susijaudinimo, orgazmo ir meilės, ir mes šią energiją nukreipiame į organus, organas po organo, tada pajaučiame, kad mūsų organai sveiksta. Ir tada jums nereikia ejakuliuoti kiekvieną kartą, o seksualinis gyvenimas pasikeičia kardinaliai, tiesiog pasikeičia.
  • Daugiau meilės?
  • Daugiau meilės, daugiau energijos, gali daugiau dalykų padaryti, nes seksualinė energija viską labai gerai padaugina. Seksualinė energija yra viename spermatozoide ir vienoje kiaušialąstėje iš kurių gimsta žmogus.
  • O kaip apie moteriškas praktikas?
  • Moterys panašiai, jos turėtų daryti praktikas, kad transformuoti seksualinę energiją krūtyse, transformuoti kiaušidžių energiją į gyvybinę energiją.
  • Prieš daug metų aš iš jūsų išgirdau, kad yra nematomas ryšys su parneriais iš mūsų praeities, su kuriais esame turėję seksualinių santykių, kaip mes galime išvalyti šį ryšį iš praeities?
  • Moteris yra IN energija, kartais vyrai tiesiog ejakuliuoja, nusimeta savo emocijas ir viskas. Ir tūkstančius tūkstančius metų vyrai dominuoja. Tai energijos nuleidimas. Bet dabartiniais laikais mes žinome, kad moterys labai išgyvena gaudamos vyrų emocijas ir nesupranta, kaip jomis atsikratyti, kaip jas išvalyti. Taigi Dao praktikose rekomenduojama moteriai aktyvuoti tarpvietę vizualizuojant joje baltą šviesą, taip vadinamą sidabrinę šviesą iš pakaušio, ir su ta šviesa įkauti tarpvietę, su sidabrine šviesa, ir leisti tai sidabrinei šviesai augti, ji dezinfekuos, valys kūną, tai ir yra technika valymui visai juodumai, praeičiai, kuri sukaupta dubenyje. Taip pat labai gerai padės Šešių gydomųjų garsų meditacijas, Vidinės šypsenos meditacija, Nefrito kiaušinio praktika taip pat veiksmingai padės.
  • Ir niekad ne vėlu moteriai pradėti praktiką su Nefrito kiaušiniu?
  • Taip, ne vėlu. Moters vagina sulaiko savyje daug dalykų. Manoma, kad nefritas turi savybę paimti energiją ir ją nukrauti, tiesiog palaikykit paskui nefritą saulės šviesoje ir jis pasikraus iš naujo.
  • Kas nutinka, kai moteris pagimdo ir nedaro nieko, nei Kėgelio pratimų, nei nefrito kiaušinio praktikos, ar ji praranda vis daugiau ir daugiau energijos kiekvienais metais?
  • Tikrai taip. Kėgelio pratimus iš tiesų kinai perdavė japonams, paskui japonai išvystė dar kitą metodiką, bet kinai žinojo, kad yra paprastas dalykas - dubens dugnas ir yra dugnas, ty jis laiko kaip dugnas ir tai yra neįtikėtina. Kai mes statome pastatą, mes turime daug aukštų, o dubens dugnas turi tik vieną aukštą ir jis laiko viską. Visi organai esantys pilve yra laikomi dubens dugno. Įprastai kiekvienas organas turi savo gyvybinę energiją "či", ji yra kiekviename organe. Kai sergam ar esam silpni jos mažėja. Kai moteris laukiasi jos gimda iš mažos kumščio dydžio gimdos tampa didžiulė talpinanti kūdikį ir visą svorį turi atlaikyti dubens dugnas. Moteriai pagimdžius gimda vis dar būna labai didelė. Kad gimda mažėtų ir susitraukinėtų natūraliu būdu reikia maitinti kūdikį krūtimi, čiulpiant pieną gimda kaskart susitraukinėja. Daoistinėse praktikose tai žinoma seniai ir taikoma gimdos sutraukinėjimo praktika. Gimda susijusi ir su burna, tad geriausia sutraukti abi, ir jūs pajausite kaip gimda grįžta į normalią padėtį, nes gimda kaip guminis maišas, tik gyvas ir jį gali sutraukinėti. Jei to nedaryti, tai gravitacija temps viską žemyn.
  • Lietuvoje žiemos metu visad šalta. Kaip mes galime suširdyti savo inkstus ir turėti daugiau energijos, ką rekomenduojate?
  • Kinijoje taip pat būna labai šalta, todėl yra tokia Dao praktika "viryklės šildymas". Užsiėmimuose mes visad aktyvuojame dentenio pilvo srityje ugnį. Dentenio ugnis yra mūsų energijos šaltinis, inkstuose ugnis yra dar vienas energijos generatorius, na o širdies ugnis yra dar kitokia ugnis. Ir realiai, kai žmonės aktyvuoja greitą ugnies kvėpavimą, sukoncentruoja ugnį – pajaučia šilumą, šiluma ateina iš vidaus.
  • Ir ko gero mums reikėtų daugiau šypsotis, nes kai ateina žiema, nėra pakankamai šviesos, nepakankamai saulės ir visi vaikšto susiraukę nelaimingi. Tailande žmonės daugiau šypsosi, ką mums daryti, dažniau atliki Vidinės šypsenos meditaciją?
  • Taip, vienintelis dalykas yra praktika.
  • Šypsotis sau ir kitiems?
  • Teisingai, taip.
  • Ačiū labai, meistre Čija!


Meistrą Manteką Čija kalbino Edita Esenku Šimkutė, 

Dao praktikų instruktorė Lietuvoje

Create your website for free!