Kaip jis tapo meistru ir kas buvo Tao Lady

29/02/2024

Pokalbio transkripcija raštu su meistru Manteku Čija apie Universal Healing Tao praktikas, jo pažintį su pirmuoju meistru, supažindinusiu jį su Dao praktikoms, apie meistrystės lygį senovėje turėjusias moteris.

(šį interviu žodžiu rasite video skiltyje su lietuvišku įgarsinimu)

-Sveiki, meistre Čija. Aš esu labai laiminga vėl būdama čia Tao Gardene, Tailande ir norėčiau pasidalinti plačiau su Lietuvos žmonėmis apie Universal Healing Tao sistemą. Galbūt jūs galėtumėte papasakoti, apie ką ši sistema?

-Tao sistema visada yra apie mus pačius, apie save. Visų pirma, kai pažįsti save, pasak dao, tai pažinti savo pagrindinius 5 vidaus organus, susijusius su 5 pagrindinėmis emocijomis, kurios gali būti pozityvios arba negatyvios. Mes aišku stengiamės daryti gerą. Dao praktikose sakoma, kad visų pirma reikia atverti energijos judėjimą kūne. Tarkim atliekam Šešių gydomųjų garsų meditaciją – tai paprasta. Kiekvienas garsas reprezentuoja skirtingą organą, skirtingą spalvą, pozityvią ir negatyvią emociją. Kai tu atlieki garsą, žvelgi gilyn į savo plaučius ir tar plaučių garsą sssss ir rankos nusileidžia žemyn prie plaučių, tu pradedi susigaudyti, kad jauti užstrigusias emocijas plaučiuose. Plaučiai susiję su tokiomis negatyviomis emocijomis kaip liūdesys, depresija, sielvartas. Kai vyrauja šias emocijas žmogus jaučiasi prislėgtas ir jaučiasi negerai. Tačiau mes plaučiuose turime ir pozityvių emocijų: drąsa, ryžtas, teisingumas. Galvokim apie drąsą, ryžtą, žiūrėdami į plaučius, apgaubkim plaučius balta spalva. Daosizme sakoma, kad negatyvios emocijos labai lengvai auga, gali nieko nedaryti, jos kaip piktžolės dauginsis visur. O su pozityviomis emocijomis turi kažką daryti – turi jas kultivuoti. Jei nori, kad užaugtų gėlė, daržovė ar vaisius tavo sode, visų pirma turėsi nuravėti piktžoles. Neįmanoma išravėti švariai visas piktžoles, bent susidoroti su jomis tiek, kad apsaugoti savo daržovę ar augalą ir jis galėtų auginti vaisius ar daržoves. Tada jaučiame gėrį viduje, jaučiame meilę, laimę ir džiaugsmą – tokiu būdu mokomės kultivuoti pozityviasias emocijas.

-O kaip yra su kaltės jausmu? Žmonėms labai sunku paleisti kaltę iš savo širdies, ką galite patarti šiuo atveju?

-Tam, kad paleistume kaltę, turime visų pirma išmokti mylėti save. Kai žmogus išmoksta mylėti save – jis atleidžia sau. Kai jie atleidžia sau – nebejaučia kaltės. Kažką padarei netinkamo – bet tai juk jau praeityje. Bet tu užsiciklini, liūdi, kad padarei kažką netinkamai. Bet juk praeitis yra praeitis, tu neturi šansų ją pakeisti, negali sugrįžti laike ir ištaisyti. Todėl dažnai filmuose rodo, kad žmonės nori sugrįžti į praeitį ir ištaisyti kas jau įvyko, bet juk mes to negalime padaryti. DAO praktikose sakome, kad jei myli save – atleisk sau. Paleisk ir gyvenk savo gyvenimą, kuris priešakyje, tu turi gyventi toliau. Tu praeityje padarei klaidą, bet eini į priekį, pirmyn, ir išmoksti, kad gerai, aš nebepadarysiu antrąkart tos pačios klaidos – ta visa esmė, ir gyveni sau savo gyvenimą.

-Manau svarbu paminėti, kad Universal Healing Tao sistemoje mes turime fizinių pratimų, kaip qigong praktikos, stuksenimas su bambukine šluota, tao yin jogos praktikas, jos padeda labiau atverti kanalus ir paleisti visą negatyvą. Kokios dar naudos šių praktikų?

-Qigong praktika paprastai yra judesys. Pavyzdžiui, kai atliekam plaučių garsą ir pakeliam rankas į viršų ir tariame ssss garsą, ir pabaigus tarti garsą paleidžiame visą liūdesį ir depresiją, tada šypsomės savo plaučiams, jaučiame juose meilę, džiaugsmą ir laimę, pripildome plaučius drąsos ir teisingumo. Turi išmokti paleisti praeitį ir auginti pozityvią energiją. Aplink tiek daug piktžolių, tau reikia tiesiog saugoti savo daržo teritoriją nuo jų, auginti savo gėles ir vaisius. Tada tu turi daržovių ir jautiesi laimingas. O nuo piktžolių, kurios visame pasaulyje, kaip ir negatyvas, neatsikratysi pilnai. Piktžolės ir negatyvios emocijos lieka mumyse. Ką su tuo daryti? Gyventi su jomis, prižiūrėti ir tada tau puikiai seksis.

-Dažnai šios emocijos būna užstrigusios kūne. Daug emocijų užstringa pilve ir mūsų reprodukcinėje sistemoje. Matau tai susiję, kodėl žmones taip domina seksualinės praktikos, ne tik dėl susijaudinimo ir stipresnių orgazmų, bet ir dėl to, kad šios praktikos padeda paleisti negatyvą, įtampas iš kūno, pilvo, pilvo apačios.

-Seksualinės praktikos yra svarbi DAO sistemos dalis, nes seksualinė energija yra galingiausia energija, kurią mes turime. Visi turi daug seksualinės energijos, kol yra jauni ir vidutinio amžiaus, bet nežino, ką su ja daryti, iššvaisto įvairiais būdais. Daosizme sakoma, kad seksualinė energija yra kūrybinė energija. Kai seksualinę energiją sugrąžiname į smegenis, mes generuojame daugiau kūrybinės energijos. Gali daugiau nudirbti darbe, daugiau kurti darbe ir gyvenime. Kai žmonės įdeda pastangų į kūrybinį procesą, kurti kažką, jie neturi laiko galvoti negatyviai – tam tiesiog nėra laiko. Skiriame savo energiją kūrybiškumui, o ne negatyvui, tada viskas pagerėja.

-Praktikos, kurių jūs mokote, energetinės meditacijos yra labai unikalios ir žiūrovai norėtų sužinoti, kaip jūs tapote meistru. Kai jūs gavote visas šias žinias ir praktikas?

-Kai buvau jaunas, man visi šitie dalykai patiko, bet aš neturėjau galimybės susitikti meistro, kuris galėtų mano mokyti. Man pasisekė, mokiausi Hongkonge ir kalbėjomės su kolegomis apie tokio tipo praktikas. Visi 7 bičiuliai buvo iš Tailando ir nei vienas netikėjo šiomis praktikomis. Prie gretimo staliuko sėdėjo nepažįstamas žmogus ir pasakė, kad "ei, jūs kalbate apie energiją ir panašu, kad ja netikite, jums reikia tai pajausti." Mes visi susidomėjome, sutarėme, kad rytoj ateisime susitikti su jo meistru, kuris parodys, kas yra energija. Bet kitą dieną niekas neatėjo iš mano draugų, atėjau tik aš. Tad aš nuėjau susitikti su savo meistru. Meistras pažiūrėjo į mane ir paklausė: "kur kiti žmonės?" Aš atsakiau, kad nežinau, jie žadėjo ateiti, bet neatėjo. Meistras pasakė, kad ką gi, jei tu atėjai, vadinas nori išmokti. Paprastai jaunimas nemėgsta tokių dalykų. Tad jis pradėjo mane mokyti mikrokosminės orbitos praktikos ir pasakė eiti namo, ir išjausti, jei pajausiu, kad kažkas vyksta kūne, tada medituok ir sugrįžęs papasakosi kas vyksta, tada atitinkamai galėsiu tave daugiau išmokyti. Jis galvojo, kad užtruksiu mėnesį ar kelis. Bet aš jau kitą dieną sugrįžau pas jis. Jis paklausė, ko aš atėjau. Aš atsakiau, kad praktikavau visą naktį ir jutau energijos judėjimą ir kas vyko manyje. Jis atsakė, kad esu teisus ir labai susidomėjo manimi, pradėjo mane mokyti. Jis pagalvojo, kad aš iš kažkur kitur žinau šias praktikas, bet aš atsakiau, kad ne, aš niekad anksčiau to nepatyriau, bet kai jūsų klausausi man tai labai artima ir aš tiesiog tai galiu padaryti. Tad jis sutiko mane mokyti toliau. Tiesa, aš turėjau dar vyresnių klasių draugą, kuris turėjo širdyje skylę ir meistras jį išgelbėjo. Buvo karšta, jis ėjo gatve ir nukrito, o meistras jį išgelbėjo, išmokė praktikų, kad jis turėtų pakankamai energijos. Bet jis negalėjo užsiimti aukštesnio lygio praktikomis.

-Čia buvo jūsų pirmasis meistras, bet aš žinau, kad Universal Healing Tao sistema yra žinių ir praktikų kombinacija, kurią jūs gavote iš keturių skirtingų meistrų.

-Taip, bet šis meistras buvo pagrindinis. Aš taip pat mokiausi iš kito meistro iš Singapūro. Kiekvienas iš jų mokė mane skirtingų dalykų. Gydomųjų praktikų mane mokė dar kitas meistras. Tiksliau iš kelių meistrų mokiausi gydomųjų praktikų. Tailandas, kur aš gyvenu, yra tarp Kinijos ir Indijos, tad praktikos atkeliavo iki čia. Ir labai įdomu, kad šių praktikų Kinijoje ir Indijoje nėra. Ir įdomu, kad tajai išvystė tam tikras savo praktikas. Bet vidinės alchemijos praktikas aš pradėjau pas savo pirmąjį meistrą. Ir kai aš tai išmokau supratau, kad tai tiesiog tam tikra formulė, kuri paaiškina ką daryti, ir jei ji padeda tavo patirtyje – aš tave mokysiu toliau. Nieko ypatingo, reikia sėsti ir medituoti, ir sugrįžęs pas savo meistrą papasakojau ką pajutau. Jis man davė penkių elementų suliejimo Fusion formulę, paaiškino man koks organas, kokia emocija ir kaip juos išvalyti – viskas. Tiesiog turi sėdėti ir valyti, ir tu randi būdą, kai juos išvalyti. Ir kai aš radau savo būdą kaip juos išvalyti ir papasakojau meistrui, jis atsakė, kad puiku, jog radau savo būdą kaip tai padaryti, būtent taip ir turi būti. Taigi aš mokiausi iš praktikos.

-Retrito Tailande metu būdama Tao Gardene aš dalinausi su lietuviais ką aš jaučiau praktikų metu ir kelios moterys manęs paklausė tokio juokingo klausimo apie moteriškas praktikas, apie nefrito kiaušinio praktikas. Jos klausė: juk meistras Čija yra vyras, kaip jis gali žinoti kaip atlikti moteriškas praktikas. Gal galite paaiškinti, kaip ši linija atėjo iki šių dienų?

-Pradžia buvo kelis tūkstančius metų atgal, kai tūkstančiai, o gal šimtai tūkstančių moterų darė šias praktikas. Todėl Dao praktikos yra senos žinios, patikrintos laiko, perduotos iš tų laikų. Nėra taip, kad aš staiga nušvitau ir man į galvą atėjo šitos praktikos, ne. Šios žinios kelių tūkstančių metų senumo, daug moterų jas praktikavo, vienuolės praktikavo ir visa tai iki šiandienos yra virtę žiniomis. Kai gauname tiek daug žinių, lieka tik jas pritaikyti, išvystyti į dar geresnę versiją.

-Bet meistrai perduodavo žinias kitam meistrui, tiksliau mokiniui, ta prasme perduodama iš vyro vyrui?

-Ne, buvo moterų, nes jie turėjo "tao lady", daug daosių moterų.

-Moterys buvo meistrės?

-Taip, skaitoma, kad Kinijoje būdavo atskirai dao meistro bendruomenė ir dao vienuolių moterų, "tao lady" bendruomenė. Jos būdavo atskirai, skirtingose vietose. Daosizme daug kalbama apie seksualinę energiją, seksualinį susijungimą su Dievu. Tad logiška, kad senaisiais laikais tie dao meistrai vyrai ir meistrės moterys mylėdavosi, nes jie nuolat kalbėdavo apie tai. Bet iš esmės tai ant vieno kalno būdavo tao lady praktikuotojos, ant kito kalno vyrai dao praktikuotojai, jie gyvendavo atskirai. Tačiau žmonės vis tiek supranta, kad jei daosiai kalba apie seksą, tai jis turėjo vykti. Taigi šios žinios buvo perduodamos toliau, žmonės suvokė, kad daosizmas nėra tik apie seksą. Kalbėjimas apie seksualinę energiją yra pirmieji žingsniai. Mes turime tiek daug energijos nuo bambos žemyn į pilvo apačią – taip vadinamam či centre. Nuolat turime daug energijos čia, nes seksualiniai organai galima daug seksualinės energijos ir hormonų. Įprasti žmonės supranta taip, kad jei aš turiu daug seksualinės energijos, yra tik vienas būdas jai išeiti iš kūno – vyras turi ejakuliuoti. Su moterimi kiek kitaip, ji sulaikoma, bet moterys irgi patiria ejakuliaciją, ir moteris gali patirti gerokai daugiau ejakuliacijų nei vyrai. Vyrai gali patirti tik vieną ejakuliaciją, todėl jie turi daryt daug praktikų, tam, kad galėtų kontroliuoti save ir ejakuliaciją, čia visos studijos. Ir tai atėję iš tūkstantmečių senumo žinių.

-Kaip greitai žmonės gali gauti rezultatus iš Universal Healing Tao praktikų? Aš šio klausimo sulaukiu labai dažnai, todėl noriu, kad atsakytumėt.

-Svarbiausias dalykas, tai mes turime būti savimi. Ar tave trikdo kažkokios mintys ir emocijos galvoje? Jei taip, tuomet tau visų pirma reikia išmokti kaip su tuo susitvarkyti. Ir DAO yra būtent čia. Mes nekalbam apie religiją, tikėjimą, apie nuodėmes, kad keliausite į pragarą – mes apie tai nekalbame. Daoizmo filosofijoje visi mes keliaujama į dangų, tad jokių problemų. Svarbu, kad širdis darytų gerus darbus. Privalai daryti gerus darbus, nes jei darau kažką blogo, pagauti save, kad nesijaučiu gerai taip darydamas. Svarbu suvokiam, kad jaučiuosi negerai, kai darau kažką blogo. Niekas nėra šventasis, šventiesiems nieko nereikia daryti, jie jau šventi, tai kam jie tada čia? Mes visi čia esame tam, kad išmoktume subalansuoti pozityvą ir negatyvą, gėrį ir blogį. Stenkis nedaryti kokio blogio ir balansuoti, esmė balansas dao praktikose.

-Taigi vieniems užtrunka ilgiau, kitiems trumpiau?

-Taip, kai žmonės pradeda suprasti, kad reikia ugdyti savo emocijas, daryti gera – čia visa esmė, paprasta. Jei nori daryt gerą, turi žinoti kodėl tu nori daryti gera. Todėl daosizme sakoma, kad klausyk, tavo širdis jaučia meilę, džiaugsmą, laimę, bet ir neapykantą, nekantrumą, žiaurumą – tai negatyvios emocijos, kurių nenorime turėti savyje, mes norime ugdyti meilę, bet tu negali visai atsikratyti negatyvo, tu gali tik susibalansuoti. Padaryk kažką gero, kad subalansuotum negatyvą, nes negatyvas lengvai lieka su mumis, tau reikia jo atsikratyti.

-Ir kai mes kasame giliau, kaip kad darkroom tamsos retrite, kai sėdim tamsoje, mes galime vėl kažką atkapstyti savyje.

-Visada ką nors rasi.

-Ačiū už pokalbį!


Tailandas 2023, Edita Esenku Šimkutė ir meistras Mantekas Čija

Create your website for free!